Blast Reveals Long-Awaited Airdrop Details: Over 17 Billion BLAST Tokens to be Distributed

  • Katman-2 ağı Blast, topluluk tarafından uzun süredir beklenen airdrop detaylarını nihayet paylaştı.
  • Airdrop kapsamında kullanıcıların likidite sağlamasına katkıda bulunanlar ödüllendirilecek.
  • Blast Foundation, 26 Haziran Çarşamba günü 17 milyar token dağıtacağını açıkladı.

Blast, merakla beklenen airdrop detaylarını açıkladı: 17 milyar BLAST tokeni kullanıcılarına dağıtılacak.

17 milyar BLAST tokeni dağıtılacak

Katman-2 ağı Blast, NFT pazaryeri Blur’un da kurucusu olan Tieshun Roquerre tarafından başlatıldı ve platform Ethereum ile stablecoinler için yerel getiri modeline sahip. DeFi veri platformu DeFiLlama’ya göre, platformun toplam kilitli değeri şu anda 1,67 milyar doları aşmış durumda.

Airdrop Detayları ve Likidite Sağlayıcıları

Sosyal medyada yapılan duyuruda Blast Foundation, ilk aşama airdrop kapsamında 26 Haziran Çarşamba günü 17 milyar token dağıtılacağını belirtti. Bu tokenlerin %7’si, Ethereum veya Blast’ın stablecoin’i USDB arasında köprü kurarak protokolün likiditesini artırmaya yardımcı olan kullanıcılara tahsis edilecek. Blast’ın tokenomik raporuna göre, merkeziyetsiz uygulamalara katılarak Blast Gold kazanan kullanıcılar da bu airdrop’tan %7 pay alacaklar. Geriye kalan %3 ise “hem geriye dönük hem de gelecekteki airdrop’lar için Blur topluluğuna dağıtılmak üzere” Blur Vakfı’na ayrılacak.

Gelecek Airdrop Planları ve Topluluk Katılımı

Platformun ana ağı 29 Şubat’ta açılmış olmasına rağmen, 26 Haziran’daki airdrop ile ilgili açıklamalar kullanıcılar arasında büyük heyecan yarattı. Toplam 100 milyar token arzının %50’si topluluğa ayrıldı ve önümüzdeki üç yıl boyunca ek topluluk airdrop’ları yapılması planlanıyor. Tokenomik raporuna göre, çekirdek katkıda bulunanlar token arzının %25,5’ini, yatırımcılar ise %16,5’ini alacak. Blast Foundation’a ise %8 oranında bir pay ayrılmış durumda.

Son Kullanıcı Tepkileri ve Piyasa Beklentileri

Blast platformunun kullanıcıları, airdrop duyurusundan sonra büyük bir coşkuya kapıldı. Ancak, bazı kullanıcılar son dönemdeki airdrop’ların performansından dolayı ihtiyatlı yaklaşıyor. Platform, topluluk katılımını teşvik etmek ve likidite sağlamak amacıyla sürekli olarak kullanıcıları ödüllendirmeyi hedefliyor.

Conclusion

Kullanıcılara 17 milyar BLAST tokeni dağıtılarak yapılan bu airdrop, Blast platformunun genişlemekte olan ekosistemine yönelik büyük bir adım olarak görülüyor. Bu dağıtım, topluluk desteğini artırmayı ve likidite sağlamayı amaçlıyor. Gelecekte yapılacak olan airdrop’lar ve topluluk katılımının, platformun daha da büyümesine katkı sağlayacağı ön görülüyor.

Don't forget to enable notifications for our Twitter account and Telegram channel to stay informed about the latest cryptocurrency news.
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

Latest News

spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

PRO Analysis

Jocelyn Blake
Jocelyn Blakehttps://en.coinotag.com/
Jocelyn Blake is a 29-year-old writer with a particular interest in NFTs (Non-Fungible Tokens). With a love for exploring the latest trends in the cryptocurrency space, Jocelyn provides valuable insights on the world of NFTs.
spot_imgspot_imgspot_imgspot_img

BlackRock’s IBIT ETF Dominates with Record Inflows as Bitcoin Investment Confidence Grows

Bitcoin ETFs witnessed significant inflows recently, indicating strong investor interest. Market data reveals varied performance among different Bitcoin ETFs, reflecting investor...

Bitcoin’s Bullish Momentum: Will BTC Skyrocket Amid ‘Trump Trade’ and Ethereum ETF Launch?

Bitcoin has maintained its position above $60K, a significant achievement since mid-July. Several potential catalysts could influence BTC's trajectory. Will these...

Major Hack on WazirX: $150 Million in Stolen Funds Converted to Ethereum (ETH)

The recent cyberattack on WazirX, a prominent cryptocurrency exchange, has captured widespread attention due to its scale and the hacker’s...